Pomoc w walce z koronawirusem

W tym trudnym dla wszystkich czasie pomagamy tym, którzy stoją na pierwszym froncie walki z wirusem, bo to od nich zależy nasze zdrowie.

1 mln złotych dla szpitali to pomoc finansowa, którą zadeklarowaliśmy w akcji „Jesteśmy razem. Pomagamy”. Jako pierwsze wsparcie otrzymały szpitale w: Raciborzu, Wałbrzychu oraz w Warszawie.

Każdy z nich otrzymał środki finansowe w formie bezzwrotnej darowizny na rzecz wsparcia zakupu sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej potrzebnych w walce z koronawirusem.

W kolejnych tygodniach wsparliśmy szpitale w innych województwach. Szczególnie tam, gdzie ta pomoc jest najbardziej potrzebna. Przekazaliśmy już łącznie 750 tysięcy złotych do następujących instytucji:

  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej Curie w Zgierzu
  • Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SPZOZ w Krakowie
  • Szpital w Puławach – SPZOZ Puławy
  • Specjalny Ośrodek Wychowawczy Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego
  • Zespół Opieki Zdrowotnej „Szpitala Powiatowego” w Sochaczewie
  • Miasto Żyrardów
  • Szpitala Rejonowego im. Dr Józefa Rostka w Raciborzu
  • Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego z siedzibą w Wałbrzychu
  • Szpitala Zakaźnego w Warszawie

 

Kiedy okazało się, że szpital MSWiA przy ul. Włoskiej w Warszawie przygotowuje się na zwiększoną liczbę chorych wymagających hospitalizacji w związku z chorobą COVID-19 oddelegowaliśmy tam specjalną ekipę, która pomagała w niezbędnych pracach remontowo – budowlanych, takich jak stawianie przegród z drzwiami celem zwiększenia ilości osobnych pomieszczeń, w których można ulokować chorych na COVID-19.

Będziemy wspierać polskich lekarzy i personel medyczny – mówi Dariusz Blocher – Prezes Budimex SA. Szukamy i będziemy szukać na różnych rynkach, wśród różnych producentów środków ochrony – zarówno dla naszych pracowników, jak i dla systemu ochrony zdrowia – dodaje Dariusz Blocher.

Dziękujemy wszystkim pracownikom medycznym, którzy ratując nasze życie i zdrowie, walczą z pandemią koronawirusa.
Każdego dnia personel służby zdrowia naraża własne życie i zdrowie w walce z epidemią Covid-19.

Jesteście naszymi Bohaterami!

https://www.youtube.com/watch?v=VNe7WLhyYJs&t=5s